Zrazok

Зразки юридичних документів

Безкоштовна правова допомога в Україні

Безкоштовна правова допомога в Україні

Відповідним документом, який прийняла Верховна рада України, визначені підстави та порядок надання особам безоплатної правової допомоги
В законі вказано, що правова допомога - це допомога, яка гарантується державою і повністю або частково надається за рахунок коштів державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел. Передбачено надання двох видів правової допомоги, первинної та вторинної . Первинна правова допомога включає надання правової інформації; надання консультацій та роз'яснень з правових питань; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру. Право на таку допомогу відповідно до Конституції України та цього закону мають всі особи, що перебувають під юрисдикцією України, в тому числі біженці та особи без громадянства.

Щодо використання вторинної правової допомоги, то громадяни України зможуть це робити лише у 2013 році, саме з моменту набрання чинності положень Закону, які регулюють порядок надання та отримання вторинної правової допомоги, яка включає такі види правових послуг як захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру. Особливість такої допомоги, полягає в тому що нею зможуть скористатись лише ті особи, які мають статус малозабезпечених.

Схожі новини

Незважаючи на те, що сьогодні в газеті Верховної Ради "Голос України" був опублікований закон, що передбачає

Державна податкова служба стала учасником НСМЕП з особливим статусом. Поки не буде ясна суть особливого

Ось уже кілька днів в Україні діє новий закон "Про єдиний державний демографічний реєстр", простіше

Існує багато випадків коли ви прийшли у кафе зробили замовлення а пізніше офіціант Вам повідомляє що

Ви хочете отримати аліменти на дитину, але суд не прийняв заяву, яка оформлена компетентним юристом,

Залишити коментар

Обовязкові поля для заповнення позначені *.

*


>