Zrazok

Зразки юридичних документів

Державна податкова служба стала учасником НСМЕП

Державна податкова служба стала учасником НСМЕП

Державна податкова служба стала учасником НСМЕП з особливим статусом. Поки не буде ясна суть особливого статусу і повний текст договору, ніхто з користувачів відповідних платіжних карт не може бути спокійний щодо збереження банківської таємниці.

Здавалося б, маленька і непоказна новина, розміщена далеко не на першій сторінці офіційного сайту Національного банку. Рада платіжної організації НСМЕП протоколом від 6 грудня 2012 № 203 надала дозвіл на укладання договору про приєднання до Національної системи масових електронних платежів Державній податковій службі в якості учасника з особливим статусом.

Новина, на перший погляд, носить абсолютно технічний характер, таким же чином і була сприйнята українським суспільством. Ну а що власне такого: Державна податкова служба України стала учасником НСМЕП з якимсь особливим статусом. Суть особливого статусу залишається загадкою для українських громадян, як, власне, і текст договору між платіжною системою і ДПС України, що схоже не викликає у них якогось неспокою.

Однак, без жодного сумніву, привід задуматися таки є. ДПС України звичайно є учасником розрахункових відносин, що виникають у ході функціонування платіжної організації. Однак порядок, спосіб і межі участі цього поважного державного органу в таких відносинах чітко визначений законом, і саме за його межі у відповідності зі ст.19 Конституції України податкова не може виходити. Навіщо в такому випадку укладати договір? Які відносини між державним органом і господарюючими суб'єктами можуть бути врегульовані договором? І яка природа цього договору? Цивільно-правова? Тоді він не може стосуватися виконання функцій Податкової служби. Якщо це фінансовий, або адміністративний договір, то, як мінімум, можливість його укладення має бути передбачена в законі.

Дозволимо собі припустити, що якась угода, укладена між платіжною системою і ДПС України, в даному контексті не може мати юридично значущих наслідків. З одного боку, це новина хороша. З іншого боку, знаючи вільні підходи державної податкової служби до тлумачення законодавства, ризикнемо припустити, що в договір був закладений інший зміст, крім як дослівний переказ норм чинного законодавства в сукупності із запевненнями сторін в глибокій повазі і дружбі. Що ж може цікавити податкову у взаєминах з платіжною системою. Звичайно, в першу чергу, інформація про об'єкти оподаткування тих осіб, які розраховуються між собою за допомогою платіжної системи. Саме в отриманні такої інформації податківці відчувають дискомфорт, зважаючи на норму п.20.1.3 ст.20 Податкового кодексу і Закону "Про банки і банківську діяльність".

Адже згідно зазначених норм інформація про обсяг та обіг коштів на рахунках може бути отримана тільки на підставі рішення суду. Чи можливо обійти цю норму закону, підписавши договір? Звичайно, ні! Але, з іншого боку, навіщо в такому випадку підписувати договір взагалі і більш того надавати податкову службу статус учасника, який до того ж є ще й "особливим"?! Якщо відносини платіжної НСМЕП та податкової ніяк не можуть збагатитися нічим іншим крім прямо вказаного в законі?

Відповідь на це питання може надати тільки повний текст договору, підписаного між податковою службою та НСМЕП, а до цього часу, ніхто з користувачів відповідних платіжних карт не може бути спокійний щодо збереження банківської таємниці своїх операцій.

Схожі новини

Незважаючи на те, що сьогодні в газеті Верховної Ради "Голос України" був опублікований закон, що передбачає

Законодавчим органом нашої держави було ухвалено Закон України "Про безкоштовну правову допомогу". Нормативно-

Ось уже кілька днів в Україні діє новий закон "Про єдиний державний демографічний реєстр", простіше

Існує багато випадків коли ви прийшли у кафе зробили замовлення а пізніше офіціант Вам повідомляє що

Ви хочете отримати аліменти на дитину, але суд не прийняв заяву, яка оформлена компетентним юристом,

Залишити коментар

Обовязкові поля для заповнення позначені *.

*


>