Zrazok

Зразки юридичних документів

Саакашвілі і Іванішвілі організували діпскандал, який торкнувся і Україну

Саакашвілі і Іванішвілі організували діпскандал, який торкнувся і Україну

Михайло Саакашвілі спровокував посольський скандал, сповіщає російська газета Известия

Видання вважає, що через прагнення нашкодити "Грузинській мрії" президент зволікає з призначенням дев'яти глав найважливіших дипмісій.

Конфлікт між президентом і прем'єром трансформувався в міжнародний скандал. Саакашвілі відмовляється підписувати укази про призначення заступника міністра закордонних справ і дев'яти послів. Іванішвілі у відповідь заявив, що найближчим часом у ряді авторитетних західних ЗМІ з'явиться його стаття, в якій будуть розвінчані міжнародні підходи президента і тих європейських політиків, які продовжують його підтримувати.

Ще 20 лютого парламент Грузії схвалив кандидатури дев'яти нових послів - в США, Чехії, Україні, Італії і ряду інших країн і міжнародних організацій. За грузинськими законами, глава держави повинен своїм підписом затвердити керівників закордонних місій. Але завершити цю схему ніяк не вдається.

"Ми не розуміємо, чому Саакашвілі не підтверджує вже схвалені депутатами кандидатури послів. Це якийсь саботаж, - заявила" Известиям "заступник голови парламентського комітету із зовнішніх зв'язків Ані Міротадзе. - Все це негативно впливає на імідж держави і перешкоджає нормальному здійсненню зовнішньої політики ".

В адміністрації Саакашвілі від коментарів утрималися. У президентській партії "Єдиний національний рух" (ЄНР) "Известиям" позицію глави держави пояснили "пакетними міркуваннями".

"Все це слід розглядати в комплексі політичних домовленостей, - сказав депутат від ЕНД Шота Малашхія. -" Грузинська мрія "вимагає призначити послів, а сама не виконує своїх обіцянок щодо припинення політичних переслідувань опонентів".

На загальну думку в Тбілісі, посли для Саакашвілі - це ще і його особисті постпреди на "західному фронті", де грузинський лідер розраховує максимально утримати позиції після поразки ЕНД на виборах до парламенту Грузії 1 жовтня.

У цьому зв'язку показовим був демарш під час першого закордонного візиту в листопаді минулого року в Брюссель прем'єр-міністра Бідзіна Іванішвілі: посли в НАТО і Євросоюзі його навіть не зустріли. Михайло Саакашвілі тоді говорив, що згоден на їх відкликання, але тільки якщо прем'єр звільнить кількох заарештованих представників його команди, в тому числі колишнього міністра оборони і МВС Бачані Ахалая. "Хто порушив закон, відповість за свої провини. Не треба пов'язувати це з послами", - заявив Іванішвілі.

На початку року президент пішов на поступки, вніс кандидатури послів до парламенту, але потім знову заморозив процес. Його рішення торкнулося і призначення на пост заступника міністра закордонних Тамари Беручашвілі, яка раніше була головним радником держміністра з інтеграції в європейські та євроатлантичні структури. Її затвердження на посаді відкладається з кінця лютого. "На жаль, у мене немає нового зама. Президент не підписує", - повідомила міністр закордонних справ Майя Панджікідзе.

Тим часом багато важливих грузинських дипломатичних місій за кордоном функціонують в усіченому вигляді, без керівників.

"Персонал нервує. ​​Це негативно позначається на роботі посольств. Президент, чесно кажучи, поводиться просто, як скривджена дитина", - сказав "Известиям" на правах анонімності один з вже схвалених парламентом керівників дипмісій, що очікує підпису Саакашвілі.

"Президент поводиться ірраціонально і просто на зло робить це, щоб нашкодити по максимуму" Грузинської мрії ", - вважає екс-глава канцелярії глави держави, керівник НВО" Інститут стратегії управління "Петре Мамрадзе.

Посольським протистоянням скандал не обмежився. Бідзіна Іванішвілі повідомив, що в найближчі дні в ряді провідних західних ЗМІ оприлюднить критичну статтю з приводу листа на його ім'я 23 депутатів Європарламенту. Вони закликали "не закривати Грузії шлях до Європи" і розкритикували "Грузинську мрію" за "тиск на суд, Суспільне ТБ, місцеві органи влади та опозицію". У ній, як очікується, прем'єр назве, скільки коштів витрачено командою Саакашвілі на "організацію подібних листів і підтримку деяких європейських парламентаріїв".

Схожі новини

Україні варто чекати можливого потужного військового вторгнення з боку Росії через півроку, навесні 2015-

Систему охорони здоров'я України необхідно серйозно оновити за допомогою введення обов'язкового медичного

Група держав проти корупції (GRECO - Group of States against corruption) на 63-му пленарному засіданні,

Схожа політична ситуація була в Польщі під час "круглого столу" "Солідарності" і властей. Так прокоментував

Народний депутат від Партії регіонів Владислав Атрошенко пропонує скасувати закони, прийняті Верховною

Залишити коментар

Обовязкові поля для заповнення позначені *.

*