Zrazok

Зразки юридичних документів

Податкові нововведення

Податкові нововведення

Нові акцизні марки. Кабмін постановою № 188 затвердив нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва.

Марки акцизного податку для алкоголю і сигарет нового зразка введуть з 1 травня 2013 р., що, в свою чергу, викличе їх подорожчання. Так, розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв складе 0,27 замість 0,103 грн., А для тютюнових виробів - 0,142 замість 0,055 грн.

Уряд доручив Міністерству доходів і зборів забезпечити виготовлення до 20 квітня 2013 марок акцизного податку нового зразка, їх продаж у встановленому порядку, а з 1 травня 2013 припинити продаж старих.

Зверніть увагу! Податок на нерухомість можна сплатити через каси сільських рад, ДПС

Про інших податкових питаннях. ДПС листом № 3305/6/15-2216ф розповіла, в які строки слід подавати декларацію по фіксованому с / г податку. Так, згідно з документом товаровиробники самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають декларацію відповідному органу ДПС.

Податкова також нагадує, що:

  • податковий кодекс не обмежує кількість наказів на проведення документальної позапланової виїзної перевірки;
  • плата за стандартне приєднання електроустановок в 2013-му буде стягуватися без урахування ПДВ.

Фондовий ринок і цінні папери

Правила депозитного обліку. Рішенням № 198 НКЦБФР визначила Принципи побудови системи депозитного обліку. У документі йдеться про створення депозитного обліку як цілісної, прозорої та надійної системи реєстрації прав на цінні папери. Актом передбачена дворівнева модель депозитарної системи:

  • перший рівень - Центральний (єдиний) депозитарій, Нацбанк як депозитарій державних цінних паперів і облігацій місцевих позик;
  • другий рівень - депозитарні установи.

Важливо! Уряд схвалив угоду про економічну співпрацю з Хорватією

Банківська діяльність

Касові операції. Нацбанк постановою № 45 затвердив зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні. Даними змінами передбачено, що банк (філія, відділення) зобов'язаний за зверненням клієнта врегулювати відповідно до законодавства України спірні питання, що виникають та / або пов'язані з касовими операціями, в тому числі здійсненими через платіжні пристрої.

Крім того, визначено, що виплата відкликаних (повернутих) коштів готівкою здійснюється фізичним особам та самозайнятим особам як виплата переказу без відкриття рахунку, а юрособам - шляхом зарахування на їх поточні рахунки.

Фінансовий моніторинг. У листі № 48-104/628/3437 Нацбанк пояснив деякі питання здійснення фінансового моніторингу. Роз'яснення стосуються практичного застосування окремих норм постанови НБУ "Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті" при виконанні вимог законодавства яке регулює відносини у сфері запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

"Правильний" бухоблік. Постановою № 59 Нацбанк вніс зміни до Інструкції з бухгалтерського обліку кредитних, вкладних (депозитних) операцій та формування і використання резервів під кредитні ризики в банках України. Документом також змінено Положення про планування та порядок проведення інспекційних перевірок.

Схожі новини

Верховна Рада підтримала внесення змін до державного бюджету на 2014 рік. За проголосували 228 народних

Юлія Тимошенко запропонувала Раді на розгляд законопроект про розширення прав громадян України у питанні

Народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко не вірить, що стосовно неї влада США ввела санкції.

Зокрема, депутат від "Батьківщина" Володимир Яворівський зареєстрував законопроект № 4006 "Про визнання

Наказом від 5 вересня 2013 № 224 МЗС затвердив Положення про обслуговуючий персонал системи органів дипломатичної

Залишити коментар

Обовязкові поля для заповнення позначені *.

*


>